VAAN Intervisie

Begin 2016 hebben 50 VAAN-leden de opleiding tot intervisiegespreksleider voltooid. Vervolgens hebben in 2019 opnieuw 51 VAAN leden deze opleiding voltooid. Het is nu aan hen om intervisiebijeenkomsten te organiseren voor de overige VAAN-leden.

Wat is intervisie?
Intervisie is bewust veranderen. Het is een vorm van deskundigheid waarbij professionals een beroep doen op hun collega’s of vakgenoten om inzicht te krijgen in werk-gerelateerde vraagstukken. In een vaste groep deelnemers wordt met een methode als leidraad en via het stellen van vragen een vraag van één van de deelnemers ontvouwd. De deelnemers dragen geen oplossingen aan, maar stimuleren de casusinbrenger door het stellen van helpende en prikkelende vragen om, vanuit zijn eigen oplossingsvermogen, zicht te krijgen op zijn eigen vraagstuk. Met dit inzicht worden door hem alternatieven voor nieuw handelen ontwikkeld. 
(“Praktijkboek Intervisie” van Monique Bellersen en Inez Kohlmann”).

Waarom intervisie?
De Nederlandse Orde van Advocaten heeft aan VAAN het keurmerk specialisatieverenigingen uitgereikt. Het keurmerk heeft onder andere ten doel de kwaliteit en specialisatie in de advocatuur te bevorderen. De orde acht het van belang dat – naast juridische opleidingspunten – niet juridische opleidingspunten worden behaald door deelname aan vormen van gestructureerde feedback zoals intervisie. Ook VAAN onderkent het belang van deelname door haar leden aan intervisie-bijeenkomsten en wil de deelname van haar leden aan intervisie stimuleren en faciliteren. Daartoe heeft VAAN aan haar leden de mogelijkheid geboden om de opleiding tot intervisieleider te volgen met de bedoeling dat zij op hun beurt intervisie onder VAAN-leden gaan uitdragen.

Hoe gaat het in zijn werk?
Een VAAN-intervisiegroep bestaat uit minimaal 6 en maximaal 10 deelnemers (exclusief de gespreksleider). Een VAAN-intervisiebijeenkomst vindt plaats onder leiding van een VAAN-intervisiegespreksleider en duurt minimaal 2 uur en maximaal 4 uur. Afhankelijk van de duur van de bijeenkomst krijgen de deelnemers* PO-(NOvA beroepsvaardigheids)punten (1 punt per uur intervisie). Om deelname aan de intervisiebijeenkomsten te stimuleren, is besloten dat 4 VAAN intervisiepunten meetellen voor de 16 jaarlijks door de VAAN-leden te behalen PO-punten.

Ieder VAAN-lid is zelf verantwoordelijk voor de formatie van zijn eigen VAAN-intervisiegroep en dient daartoe zo nodig zelf het initiatief te nemen.

Als u geïnteresseerd bent, dan kunt contact opnemen met één van de VAAN-intervisiegespreksleiders bij u in de buurt. Hun contactgegevens vindt u hieronder waar u ook de VAAN-intervisieregeling kunt vinden. Uiteraard kunt u zich voor vragen of nadere informatie ook wenden tot het VAAN-secretariaat (e-mail: secretariaat@vaan-arbeidsrecht.nl).

*) Het VAAN secretariaat verstrekt alleen certificaten aan VAAN-leden. De intervisiegespreksleider kan zelf certificaten aan niet VAAN-leden verstrekken.

 

VAAN Intervisieregeling

Aanmeldingsformulier

Intervisieovereenkomst

Evaluatieformulier

Presentielijst 

FAQ

 



VAAN Opleiding Intervisie Gespreksleider van start gegaan

VAAN heeft voor haar leden in 2015 en 2019 de opleiding tot VAAN intervisiegespreksleider georganiseerd. Ook in 2021/2022 wordt deze opleiding opnieuw aan VAAN-leden aangeboden. De reeds opgeleide intervisie gespreksleiders (ruim 90 leden) staan voor u klaar om met intervisie aan de slag te gaan!

Wilt u deelnemen aan intervisie dan kunt u daartoe contact opnemen met een van de volgende gecertificeerde intervisie gespreksleiders. 

Voornaam Tussenvoegsel Achternaam Kantoor   Plaats Email  Telefoon     Opmerking
Margriet   Hille Ris Lambers Ariens Advocaten AMERSFOORT m.hillerislambers@ariensadvocaten.nl 033-4637727    
John   Zincken Zincken Van Schouten advocaten AMSTELVEEN zincken@z-vs.nl 020-4266166    
Jacqueline   Caro LaFayette Advocaten AMSTERDAM caro@lafayette.nl 06-53595667    
Jolanda de Groot Boontje Advocaten Arbeidsrecht AMSTERDAM degroot@boontjeadvocaten.nl 020-5727190    
Renzo ter Haseborg Parker Advocaten AMSTERDAM terhaseborg@parkeradvocaten.nl 020-8203350    
Liesbeth   Heidstra Heidstra Advocatuur AMSTERDAM lheidstra@heidstra-advocatuur.nl 020-5207985    
Wouter   Hes Boontje Advocaten Arbeidsrecht AMSTERDAM hes@boontjeadvocaten.nl 020-5727196    
Martine   Hillen Advocatenkantoor Hillen AMSTERDAM info@hillen.com 020-6722265    
Maaike de Jong Workx Advocaten AMSTERDAM maaike.dejong@workxadvocaten.nl 020-3080322    
Michiel de Jager CORP. advocaten AMSTERDAM dejager@corp.nl 020-5788300    
Katja van Kranenburg-Hanspians CMS AMSTERDAM katja.vankranenburg@cms-dsb.com 020-3016301    
Jan Willem   Loman ReulingSchutte AMSTERDAM janwillemloman@reulingschutte.nl 020-8203400    
Judith   Mahn Friedberg & Mahn Advocaten N.V. AMSTERDAM mahn@thelawyers.nl 020-6644121    
Job van der Pijl DingemansVanderKind Advocaten AMSTERDAM job@dvdk.nl 020-3446454    
Bas den Ridder Workx Advocaten AMSTERDAM bas.denridder@workxadvocaten.nl 020-3080322    
Florence van Rossum Van Rossum Guyon Advocaten AMSTERDAM florence@vrglaw.com 020-3205054    
Sanne van Ruitenbeek Pallas Advocaten AMSTERDAM sanne.van.ruitenbeek@pallas.nl 020-4709364    
Inge   Slangen L&A advocaten AMSTERDAM Inge.Slangen@LenAadvocaten.nl 020-8200330    
Pamela   Stibbe Bakhuijsen De Neef Advocaten AMSTERDAM ps@bakhuijsendeneef.nl 020-7070503    
Anita   Verbeek VerbeekdeCaluwe Advocaten AMSTERDAM verbeek@verbeekdecaluwe.nl 020-7600030    
Ribca van Wijngaarden PiP Advocatuur AMSTERDAM info@pipadvocatuur.nl 020-3345267    
Roger   Ritzen Rogius Advocatuur ANTWERPEN info@rogius.nl 085-00300201    
Marion   Arends LM Advocaten ASSEN arends@lmadvocaten.nl 0592-200003    
Emerens van Dijk Bierens van Boven Advocaten ASSEN vandijk@bierensvanboven.nl 0592-311001    
Steffan de Jong Assakusa BAAMBRUGGE steffan@assakusa.com 06-22588099    
Rob   Bruls Advocatenkantoor Exaten BAEXEM bruls@advocatenkantoorexaten.nl 0475-453957    
Marieke de Jong Theunessen De Jong Advocaten BERKEL EN RODENRIJS marieke@theunessendejong.nl 010-2135997    
Marc van de Ven * Van de Ven Advocatuur en Mediation BOXMEER marc@vandevenam.nl 06-51538816     Geen registratie bij de Orde
Marieke   Oudenhuijsen Engie Services Nederland N.V. BUNNIK marieke.oudenhuijsen@engie.com 088-4840484    
Rianne   Hillenaar-Cop Eerstmediation.nl CUIJK riannehillenaar@eerstmediation.nl 06-14065530    
Willemijn van den Bouwhuijsen W&W Arbeidsrecht DEN BOSCH willemijn@wenwadvocaten.nl 073-7040170    
Debbie van de Laar LXA Advocaten DEN BOSCH debbievandelaar@lxa.nl 073-7003600    
Pascale van Boven-de Groot Clingendael Advocaten DEN HAAG vanboven@clingendaeladvocaten.nl 070-8200100    
Rob   Dijkman Dijkmanlaw advocatuur en belastingadvies DEN HAAG robdijkman@dijkmanlaw.nl 070-2171236    
Barbara   Hagemann Barbara Hagemann advocaat arbeidsrecht DEN HAAG barbara@hagemann.legal 070-4067332    
Carola   Jansen Legal Balance DEN HAAG c.jansen@legalbalance.nl 06-42150622    
Irene   Lansen ScheerSanders Advocaten DEN HAAG lansen@scheer.nl 070-3659933    
Morgane   Veenhuijzen WiseMen Advocaten DEN HAAG morgane@wisemen.nl 070-3819281    
Merienke   Zwaan-Stroband Delissen Martens Advocaten DEN HAAG zwaan@delissenmartens.nl 070-3115411    
Albert   Kluwen De Koning Advocaten DORDRECHT a.kluwen@dekoningadvocaten.nl 078-6300000    
Mark   Uilhoorn Advocatenkantoor Uilhoorn DORDRECHT uilhoorn@uilhoorn.nl 078 2049188    
Marco   Swart Swart Legal EINDHOVEN marco.swart@swart-legal.nl 085-0201010    
Erwin   Hoorn Witberg Hoorn Advocaten EINDHOVEN erwin@witberghoorn.nl 040-2155241    
Desiree   Witberg Witberg Hoorn Advocaten EINDHOVEN desiree@witberghoorn.nl 040-2155240    
Gerdi   Snippe Faire Advocatuur & Mediation ETTEN-LEUR gerdi.snippe@faireadvocatuur.nl 076-8501821    
Jochem   Frons * Trip Advocaten & Notarissen GRONINGEN j.frons@triplaw.nl 050-5997999     Geen registratie bij de Orde
Ageeth   Kootstra Kootstra Rijpkema Advocaten & Mediators GRONINGEN ageeth@kootstrarijpkema.nl 050-2030504    
Nanouk   Cancian-van Ballegooijen Avocare arbeidsrecht HAARLEM cancian@avocare.nl 023-2302177    
Emke   Vreugdenhil Reijnders Vreugdenhil Advocaten HAARLEM vreugdenhil@rvadvocaten.nl 085-4011520    
Julia van der Woude VDW HAARLEM vanderwoude@vdw-adv.nl 06-11012236    
Bert   Butter * Advocatenkantoor Butter HOORN (NH) mail@bertbutter.nl 0229-249660     Geen registratie bij de Orde
Erik   Jansen Peelland Advocaten HELMOND erik@peellandadvocaten.nl 0492-543093    
Marjolijn   Jakobs-Hiemstra Jakobs Hiemstra Advocatuur HOUTEN marjolijn@jakobshiemstra.nl 030-2657595    
Jolien   Weijers BIJ Advocaten IJSSELSTEIN weijers@bijadvocaten.nl 030-6876181    
Barbara   Zwezerijnen BIJ Advocaten IJSSELSTEIN zwezerijnen@bijadvocaten.nl 030-6876181    
Jan   Bijlholt Alderse Baas Advocaten JOURE jbijlholt@aldersebaas.nl 0513-415655    
Henriette van Baalen De Clercq Advocaten Notariaat LEIDEN h.vanbaalen@declercq.com 071-5815300    
Liesbeth van Duyneveldt-Franken Luijkx & Van Duyneveldt Advocaten LEIDEN liesbeth@lvdadvocaten.nl 071-7370339    
Andreas   Meuwissen Kantoor Mr. Meuwissen MAASBRACHT meuwissen.advocaat@hetnet.nl 0475-350888    
Maruca   Overdijk * Boels Zanders Advocaten MAASTRICHT-AIRPORT overdijk@boelszanders.nl 088-3040166     Geen registratie bij de Orde
Mariette   Vis Mariette Vis Advocaat NAARDEN info@mariettevis.nl 035-7851487    
John   Leushuis Advocatenkantoor Leushuis NIEUWEGEIN info@advocatenkantoorleushuis.nl 030-6306901    
Erna   Mulder BBM Advocaten NIJKERK mulder@bbm-advocaten.nl 033-2475520    
Luella   Hermes Molenaar & Hermes Advocaten NOORD-SCHARWOUDE hermes@mhadvocaten.nl 0226-748048    
Nancy   Viellevoye-Geers Viellevoye Business Mediation OOSTERBEEK nancy@viellevoye.nu 06-11012901    
Miki   Krau Mikipedia Advocatuur OUDERKERK a/d AMSTEL info@mikipedia-advocatuur.nl 020-4721332    
Lilian van den Ende Dijkstra & Van den Ende Advocaten PURMEREND vandenende@de-advocaten.nl 0299-423035    
Annette   Wolters-van Soest Advocatenkantoor Wolters RHENEN wolters@advocatenkantoorwolters.nl 0317-358198    
Ilma van Aalst 7 Laws of Persuasion ROTTERDAM ilmavanaalst@7lop.com 010-2600088    
Arnold   Birkhoff Kneppelhout & Korthals N.V. ROTTERDAM abi@kneppelhout.nl 010-4005150    
Kirsten   Boele Wybenga Advocaten ROTTERDAM boele@wybenga-advocaten.nl 010-2140000    
Christina   Heerink-van Hattem Sodexo Nederland B.V. ROTTERDAM christina.heerink@sodexo.com 06-53755815    
Mike   Hermans HMB Advocaten ROTTERDAM hermans@hmbadvocaten.nl 06-18587933    
Hian Li   Ko Ko & Co Advocaten ROTTERDAM ko@kc-advocaten.nl 010-3510299    
Henriette   Meerman Ten Holter Noordam Advocaten ROTTERDAM meerman@thna.nl 078-6331127    
Jan Willem   Menkveld Elfi Arbeidsrecht Advocaat ROTTERDAM lawyer@xs4all.nl 010-2052630    
Joop   Nijhuis Bolder Advocaten ROTTERDAM nijhuis@bolderadvocaten.nl 010-4332777    
Tjeerd   Poot Intervisie Advocatuur ROTTERDAM tjeerdpoot@intervisie-advocatuur.com 085-0645978    
Hein   Snijders &De Jonge Advocaten ROTTERDAM snijders@endejonge.nl 010-2140400    
Dagmar   Vanickova Advocatenkantoor Vanickova Law Practice ROTTERDAM info@vanickova.com 010-2132272    
Jacobijn   Voute-Zevenbergen Voute arbeidsrecht ROTTERDAM jacobijn.voute@voute-arbeidsrecht.nl 06-51289422    
Jolanda   Houben Houben Advocaat en Mediator THORN info@advocaathouben.nl 0457-562903    
Henny van den Hurk Gommer & Partners Pensioen Advocaten TILBURG hennyvandenhurk@gommeradvocaten.nl 013-5070740    
Paul van der Loo De Pont Reijrink Advocaten TLBURG pl@depontreijrink.nl 013-5357507    
Karen   Beijerman Crux Legal UTRECHT karen.beijerman@crux.legal 030-7671039    
Joost   Berculo Berculo Advocaten UTRECHT berculo@berculo.nl 030-2318060    
Marjolijn van Deventer Nysingh Advocaten UTRECHT marjolijn.vandeventer@nysingh.nl 088-7520189    
Igor   Janssen Griph UTRECHT ijanssen@griph.nl 085-1306875    
Rian   Rijksen Rijksen & Plantenga Advocaten UTRECHT jgm.rijksen@rijksenplantenga.nl 030-2769188    
Nanouck   Schmeitz Crux Legal UTRECHT nanouck.schmeitz@crux.legal 030-7671037    
Nicole   Sjoer Sjoer Advocatuur B.V. UTRECHT sjoer@sjoeradvocatuur.nl 030-7551522    
Petra   Staal Zumpolle Advocaten UTRECHT staal@zumpolleadvocaten.nl 030-2333248    
Annette   Terpstra Sprengers Advocaten UTRECHT a.terpstra@sprengers.nl 030-2520900    
Marina   Verschoof VWW Advocaten - Mediation UTRECHT marina.verschoof@vwwadvocaten.nl 030-7508828    
Frouke   Vlaskamp Milestone Advocaten UTRECHT vlaskamp@milestoneadvocaten.com 030-7440470    
Paul   Wijnands Rietmeesters UTRECHT paul.wijnands@rietmrs.nl 030-2300073    
Renate   Kerkhof Anders Arbeidsrecht VEENENDAAL r.kerkhof@andersarbeidsrecht.nl 0318-740040    
Anouk   Cordang Boels Zanders Advocaten VENLO cordang@boelszanders.nl 088-3040115    
Marivonne van Kralingen Voor de Zaak VENLO marivonne@voordezaak.nl 077-2068000    
Mark  van der  Schoor Voorland advocatuur mediation VUGHT mark@voorland.eu 073-2020284    
Christophe van Uden Beks Advocaten VEGHEL c.van.uden@beksadvocaten.nl 0413-430900    
Maaike   Terhorst Lex Legal Solutions WEERT terhorst@lexlegalsolutions.nl 049-5454484    
Nienke   Sprengers Nspire Advocatuur WOERDEN nienke.sprengers@nspireadvocatuur.nl 085-1302132    
Assiye   Seme Vurehout Advocatuur ZAANDAM a.seme@vurehout.com 075-2039950    
Mathijs van Logten Clairfort Advocaten ZEIST vanlogten@clairfort.nl 030-3075465    
Xandra   Heemskerk Bodee Advocaten ZOETERMEER x.heemskerk@bodee-advocaten.nl 079-3435130    
Olf   Praamstra Advocatenkantoor Olf Praamstra ZOETERMEER olf@praamstra.nl 079-2002500    
Bert   Verstraten FME Advocaten  ZOETERMEER bert.verstraten@fme.nl 079-3531395    
Annemarie   Beijderwellen-Wittekoek Nysingh Advocaten-Notarissen N.V. ZWOLLE annemarie.beijderwellen@nysingh.nl 088-7520076    
Elise   Bink Claassen Kornet & Voors ZWOLLE e.bink@ckv-advocaten.nl 038-4556055    


Houdt u er rekening mee dat indien u zich aansluit bij een externe intervisiegesprekgroep deze gespreksleiders niet altijd VAAN intervisiegespreksleiders zijn. Deze behaalde punten kunt u dus niet meetellen voor uw VAAN Puntenopgave.